تبلیغات
هنرگمشده هنرگمشده
گوگل سرانجام اطلاعاتی را در خصوص سیستم عامل جدید "کروم" عرضه کرد سرعت، امنیت و سادگی رمز عبور از مشخصات بارز این سیستم عامل جدید است.
به گزارش خبرگزاری مهر، بزرگترین موتور جستجوی دنیا در ماه جولای گذشته اعلام کرد که از نیمه دوم سال 2010 سیستم عامل گوگل کروم را عرضه خواهد کرد.

در این راستا گوگل در روزهای اخیر یک سری اطلاعات را درباره سیستم عامل آینده خود عرضه کرد.

تاکنون گوگل هیچ نمونه آزمایش عمومی را از این سیستم عامل ارائه نکرده و این اولین بار است که یک سری اطلاعات را برای ردیابی مهمترین ویژگیهای این سیستم عامل منابع باز در دسترس قرار می دهد.

اولین نمونه های این سیستم عامل بر روی رایانه های قابل حملی نصب می شود که احتمالا کمی بزرگتر از مینی نوت بوکهای فعلی (نت بوکها) هستند و هسته پردازشگر آنها Arm یا x86 بوده و دیسک آنها از نوع دیسکهای حالت جامد است.

این سیستم عامل به گونه ای طراحی شده است که نیاز به نصب هیچ برنامه جانبی ندارد و تمام برنامه ها را به صورت منابع باز از روی وب و تنها با یک اتصال ساده به اینترنت دریافت می کند و به همین علت نیازی به حافظه زیاد نیست اتصال به اینترنت این رایانه ها از طریق "وای- فای" و "وای- مکس" است.

براساس گزارش آسوشیتدپرس، گوگل تضمین کرد که این سیستم عامل با صفحه کلید، ماوس، وب کم و چاپگرهای موجود در بازار سازگاری دارد.


نوشته شده در تاریخ یکشنبه 1 آذر 1388 توسط kamran htm | نظرات ()
Blog Skin