تبلیغات
هنرگمشده هنرگمشده


 

بالاخره زمان عرضه نهایی ویندوز 7 که از مدت ها قبل منتظرش بودیم فرا رسیده و این سیستم عامل مایکروسافت طبق قرار از پنجشنبه شب، برای فروش در اختیار کاربران قرار می گیرد. وقت آن رسیده که اگر از نسخه های قدیمی ویندوز یا سایر سیستم عامل ها استفاده می کنید طعم ویندوز 7 را هم بچشید. در این صورت خواندن این مطلب را به شما توصیه می کنم.


 برای ارتقاء سیستم عامل فعلی و یا نصب ویندوز 7، دانستن نکاتی لازم است که در ادامه مطلب می توانید آن ها را مطالعه نمایید.

نظر یادتون نره!!

قبل از ارتقاء (مرحله اول): چه ویندوزی را ارتقاء می دهید؟

simplified_upgrade2-narenji-ir.jpg

اگر شما می خواهید سیستم عامل تان را از XP به ویندوز 7 ارتقاء بدهید، انتخاب های زیادی دارید و علاوه بر ارتقاء می توانید بصورت dual-boot یک ویندوز 7 هم داشته باشید. اما بدانید که شما می توانید هر کدام از نسخه های ویندوز 7 (Starter, Home, Premium, Professional and Ultimate) را که بخواهید انتخاب کنید.


 

اما کسانی که ویندوز ویستا دارند باید بدانند در صورتی که به فکر ارتقاء ویندوزشان هستند، باید نسخه مشابه ویندوز 7 را برای ارتقاء انتخاب کنند.


 

برای آگاهی کامل می توانید این جدول که آقای Ed Bott آماده کرده ملاحظه کنید.


 

حداقل سخت افزار لازم برای نصب ویندوز 7 در عکس زیر مشخص است، گرچه سیستمی قوی برای نصب لازم ندارید اما قبل از -خرید و- نصب این ویندوز از قابلیت سخت افزار سیستم خود برای نصب این سیستم عامل مطمئن شوید.

hardware_requirements-narenji-ir.jpg

همچنین می توانید از اینجا مشاور مایکروسافت را با حجم 8.3 مگابایت دانلود کنید تا شما را در مورد سخت افزار لازم برای نصب ویندوز 7 راهنمایی کند.


 

قبل از ارتقاء (مرحله دوم): گرفتن نسخه پشتیبان از اطلاعات

backup-narenji-ir.jpg

پشتیبان گیری از اطلاعات مهم امری ضروری و مهم است که انجام آن را قبل از نصب یا ارتقاء ویندوز به شما توصیه می کنم. در اینجا پنج نرم افزاری که بیشترین امتیاز را از طرف کاربران برای پشتیبان گیری از ویندوز، گرفته اند ببینید و حتماً یکی را برای این کار انتخاب کنید.


 

ارتقاء از ویستا

partitions-narenji-ir.jpg

ارتقاء ویندوز ویستا به 7 راحت ترین ارتقاء برای ویندوز 7 است. تنظیمات برنامه های نصب شده و فایل های شما تغییری نمی کنند و پس از ارتقاء شما به راحتی به یک ویندوز زیباتر و سریعتر سلام خواهید کرد، بدون اینکه معطل انجام تنظیمات و تغییرات دلخواه خود بشوید. البته هر چه نرم افزار های بیشتری روی ویندوز ویستای خود نصب کرده باشید، زمان ارتقاء هم افزایش پیدا می کند.  
 
پیشنهاد می کنم نرم افزار هایی که به آنها نیاز ندارید را پاک کنید. اگر از این برنامه یک مگابایتی برای پاک کردن برنامه ها استفاده کنید رد پای نرم افزارهایی که پاک می کنید در رجیستری ویندوز هم پاک می شود و ارتقاء ویندوز کمتر زمان می برد.


 

ضمناً با مراجعه به این جدول می توانید زمان ارتقاء از ویستا به 7 را بر طبق اینکه چقدر اطلاعات دارید، از چه تعداد نرم افزار در ویندوز ویستا استفاده می کنید و همچنین از چه پردازنده ای و چه مقدار فضای رم دارید، تخمین بزنید.


 

ارتقاء از ویندوز XP

کاربران ویندوز XP هم مانند کاربران ویستا برای ارتقاء به ویندوز 7، شامل تخفیف می شوند، اما در واقع آن ها ارتقاء انجام نمی دهند، بلکه ویندوز 7 را بطور کامل نصب می کنند و اطلاعات ویندوز XP آن ها (در صورتیکه روی همان درایوی که XP را نصب کرده باشند) باقی می ماند.


 

البته می توانند هر دو ویندوز را هم داشته باشند که به آن هم می پردازیم.


 

نصب ویستا یا XP در کنار ویندوز 7

dual-boot-narenji-ir.JPG

این امکان برای کاربران ویستا و XP وجود دارد که در کنار سیستم عامل شان، ویندوز 7 را هم نصب کنند. اگر شما می خواهید از این روش برای کوچ به ویندوز 7 استفاده کنید با مراجعه به این لینک مراحل کار را بخوانید.


 

نصب ویندوز 7 در کنار مک

bootcamp_win7-narenji-ir.jpg

کاربران مک می توانند روی مک بوک یا آی مک خود یک ویندوز 7 را کنار مکینتاش خود داشته باشند و برای این کار به برنامه Boot Camp نیاز دارند.


 

همه جزئیات در این مورد اینجا قابل مطالعه است.


 

ویندوز 7 روی نت بوک

netbook-narenji-ir.jpg

شاید اینگونه تصور شود که ویندوز 7 سیستم عاملی سنگین و غیر قابل نصب روی سیستم های نه چندان قوی باشد، در حالی که نسخه ویژه ای از این سیستم عامل را می توانید روی نت بوک هایی که بصورت پیش فرض از ویندوز XP یا حتی Linux استفاده می کنند، نصب کنید. برای اطلاعات بیشتر به این دو مقاله در گیزمودو و پی سی ورلد مراجعه کنید تا بتوانید نت بوک خود را به ویندوز 7 مجهز کنید.


 

عده ای ویندوز 7 را شاهکار مایکروسافت می دانند، به هر صورت اگر این سیستم عامل یک شاهکار نباشد، مطمئناً بهتر از نسخه های قبلی ویندوز است و اگر شما هنوز کاربر ویندوز هستید، استفاده از ویندوز 7 کاربری شما را متحول خواهد کرد. پس فرصت را از دست ندهید.نوشته شده در تاریخ شنبه 23 آبان 1388 توسط kamran htm | نظرات ()
Blog Skin