تبلیغات
هنرگمشده هنرگمشده

بسیاری از ما راجع به علایم احساسی افسردگی مطالبی میدانیم . اما اطلاعات كافی راجع به علایم فیزیكی افسردگی نیز دارید؟
در حقیقت بسیاری از افراد مبتلا به افسردگی درد و علایم فیزیكی دیگری را نیز تجربه میكنند كه بعضی از آنها عبارتند از:

1- سردردها: سردرد در بین افراد مبتلا به افسردگی بسیار رایج است . اگر اخیرا مبتلا به سردردهای میگرنی شده اید ممكن است با بروز افسردگی بدتر هم بشود.
2- كمردرد:
كمردرد هم با افسردگی ارتباط مستقیم دارد و میزان درد و ناراحتی را افزایش میدهد.
3- درد ماهیچه ای و مفصل:
افسردگی باعث تشدید برخی از دردهای مزمن مثل درد مایچه ها و مفاصل میشود.
4- درد قفسه سینه:
واضح است كه در هنگام ابتلا به درد قفسه سینه سریعا باید به پزشك مراجعه كرد زیرا ممكن است از علایم اولیه حملات قلبی باشد . اما درد قفسه سینه با افسردگی نیز مرتبط است.
5- مشكلات گوارشی:
احساس تهوع و استفراغ و یا احساس اسهال و یبوست نیز میتواند از اثرات افسردگی باشد.
6- خستگی:
در حالت افسردگی دیگر مهم نیست كه چقدر استراحت كرده اید زیرا همچنان احساس كسالت و خستگی دارید و حتی بلند شدن از بستر در هنگام صبح سخت و غیرممكن خواهد بود.
7- اختلالات خواب:
بسیاری از افراد مبتلا به افسردگی خواب راحتی ندارند . ممكن است صبح خیلی زود بیدار شوند و یا شب هنگام به راحتی نخوابند و در عوض برخی دیگر از افراد افسرده به طور غیر نرمال و بیش از حد بخوابند.
8- تغییر وزن و اشتها:
بعضی از افراد مبتلا به افسردگی اشتهای خود را از دست میدهند و متعاقب آن دچار كاهش وزن میشوند . بعضی دیگر ممكن است به به غذاهی خاصی مانند كربوهیدرات ها علاقه شدید پیدا كرده و در نتیجه دچار افسردگی شوند.
9- سرگیجه و منگی: بسیاری از افراد مبتلا به افسردگی با توجه به این علایم اقدامی برای درمان نمیكنند چرا كه اغلب نمیدانند ریشه علایم ناشی از چه اختلالی است . حتی پزشكان نیز ممكن است با دیدن چنین علایمی تشخیص صحیحی ندهند . افسردگی معمولا تغییرات اساسی در عملكرد بدن ایجاد میكند . افسردگی همچنین باعث بر هم خوردن تعادل مواد شیمیایی مغز میگردد.نوشته شده در تاریخ شنبه 2 آبان 1388 توسط kamran htm | نظرات ()
Blog Skin