تبلیغات
هنرگمشده هنرگمشده

تحقیقات جدید نشان می دهد كه پول مثل داروی ضد افسردگی است. آنها شما را شادتر نمی كنند، اما هم پول و هم داروی ضد افسردگی از بروز غم و نگرانی در زندگی جلوگیری می كنند. داشتن اخلاق و رفتار بهتر، امكانات و وضعیت پزشكی بهتر، نگرانی مالی كمتر، آرامش خاطر از پرداخت صورتحسابها، رضایت خاطر عمیق بخاطر داشتن پول فراوان برای خرید ماشین و خانه جدید، قایق تفریحی، كامپیوتر باعث احساس شاد بودن در زندگی می شود. اما تاثیر شادی بخش آن نسبتا كوتاه است.

پروفسور ژولیت اسكور از دانشگاه هاروارد می گوید: " مطالعات نشان می دهد تقریبا 80 درصد امریكایی ها با اعلام نارضایتی روز افزون خود از فرهنگ "كاركردن و خرج كردن" بر این باورند كه مردم ایالات متحده امریكا بسیار حریص و مادی گرا هستند."

زنان متاهل در مقایسه با همسران خود در محل كار شادتر هستند و از كار خود لذت می برند. مسئولیت و وظایف زنان شاغل در خانه و نسبت به خانواده بیشتر است. اما مردان متاهل در مقایسه با همسران خود، در خانه شادتر هستند (فرقی نمی كند كه همسر آنها شاغل باشد یا خیر). مسلما افراد دارای عزت نفس و اعتماد به نفس بالا، نسبت به عملكرد خود احساس بهتری دارند.

در احساس شاد بودن و شاد زیستن كه بسیار مهمتر از داشتن پول است مواردی دخیل هستند كه عبارتند از : ازدواج، برقراری ارتباط خوب با خانواده، دوستان و همكاران، كمك كردن و یاری رساندن به دیگران، و داشتن موقعیت كاری خوب. برای شاد زیستن باید تمام نیروی خود را معطوف خوب زندگی كردن كنیم، نیرو و ظرفیتهای بالقوه خود را نشان دهیم، فكر و ذهن خود را به مبارزه فرا خوانیم، جسم خود را با ورزش و تمرینات بدنی قوی كنیم، و قلب و روح خود را با دوست داشتن دیگران و اهمیت دادن به آنها وسعت بخشیم.

مطالعات نشان می دهد زمانی كه مدیران در می یابند از نظر شغلی به درجه ای رسیده اند كه دیگر در شغل خود ارتقاء نمی یابند، ساعات كاری خود را كوتاه تر می كنند و اوقات بیشتری را صرف خانواده و دوستان، ورزش كردن و تعطیلات می كنند. آنها احساس می كنند كه قوی تر، آرامتر و شادابتر شده اند و درست در همین جاست كه وضعیت روحی و جسمی آنها بهبود چشمگیری می یابد.نوشته شده در تاریخ جمعه 1 آبان 1388 توسط kamran htm | نظرات ()
Blog Skin